▶ 1. «Похорон. Ми ждьом похорон» - по суті російська нац.ідея. (с) Андрій Бондар
▶ 2. В Росії пройшли похорони Навального. Усі опозиційні лідери включалися в трансляцію з еміграції. Людей на цвинтар не пускали. З присутніх у Росії помітних діячів, хто не засцяв прийти на кладовище тільки якийсь Ройзман. Хороший русскій Ройзман. Як, в принципі, завжди.
▶ 3. Три артисти балету Львівського оперного театру відмовилися повертатися в Україну після гастролів у Фінляндії. Щось це все більше нагадує пізнього Брежнєва. Баришнікови, бля.
▶ 4. Європарламент в своєму посланні вказав на згортання демократичних свобод в Україні, аж до невипуску опозиційних депутатів для участі в роботі Європарламенту. Опозиційні депутати негайно зацитували це в своїх фейсбуках. Мені в цих безумовно законних вимогах опозиції муляє те, що вони навіть не затинаються про невипуск за кордон депутатів місцевих рад, не кажучи вже про простих посполитих чоловіків. Демократія і свобода пересування – то для депутатів. Це теж відгонить Брежнєвим. Вже як є.
▶ 5. Ми вчора недораділи. Вже після випуску дайджеста ЗСУ збили третю Сушку за день, а на Азові згорів прикордонний катер пушкіністів.
▶ 6. WSJ опублікував проект стамбульської угоди 2022 року. Чому саме зараз? Очевидно побачили якийсь рух до її повторення в діях української влади вже зараз. Страшне дежавю - через два роки на тому ж місці.
▶ 7. Представники Придністров’я пояснили, що вони просять про допомогу Росії проти Молдови, але не мають наміру приєднуватися до неї. Вже роз’яснювальна бригада якась провела роботу, розходимося.
▶ 8. Такер Карлсон відповів на питання про своє інтерв’ю з Путіним, що денацифікація України, це найтупіша річ, яку він тільки чув, бо в Україні немає нацистів. Нє, Карлсончик дорогий, вже не відмиєшся.
▶ 9. Покинутий екіпажем суховантаж, який хусити обстріляли 18 лютого, досі дрефує в Червоному морі. Це балкер Rubymar (IMO:9138898) з вантажем мінеральних добрив. Раніше він возив наше зерно з Одеси в Судан.
▶ 10. В Україну прибув спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей. Схилятиме до переговорів? Сподіваюся, китаєць дав автограф Арахамії.
▶ 11. У порту Херсона 27 лютого під час обстрілу міста російською армією пошкоджень зазнало турецьке вантажне судно KURUOĞLU-3. Уявляю розпач турецьких моряків. 2 роки блокади, врятували корабель під час потопу, маневруючи машинами – і все марно. Морякам іноді не щастить.
▶ 12. Роскосмос, доходи якого впали на 80% через санкції, виставив на продаж непрофільні активи. Найбільше дивує, навіщо космонавтам стільки санаторіїв. Що ж, почекаємо, коли продадуть індусам чи китайцям свій модуль на МКС.
▶ 13. У лютому Україна експортувала морем до 40 країн рекордних 8 млн. тонн вантажів, 5,3 млн. тонн з них аграрні. Без російської інспекції на Босфорі показники майже повернулися до довоєнних.
▶ 14. У північнокорейських балістичних ракетах Kn-23/24, якими Росія вдарила по Києву в лютому, знайдено електронні компоненти із США, Японії, Китаю та країн Європи. Всіх франкенштейнів вони вигодували самі.
▶ 15. Гуменюк: В Кринках окупанти намагалися пішки дістатися до позицій Сил оборони, оскільки в них заборона на використання бронетехніки. Літаки також не літають і не бомблять КАБами. Бо баби Сушок не рожають.
▶ 16. Ілля Євлаш: пушкіністи атакують Часів Яр. Його готували до оборони з моменту падіння Бахмута. Зведено декілька кіл оборони. На цьому напрямку також є мінні поля - як протитанкові, так і протипіхотні, зробили насипи і протитанкові вали для перешкоджання просуванню важкої техніки російської армії. Заспокоїв.
▶ 17. ISW: Геолокаційні кадри за 28 і 29 лютого показують, що російські війська просунулися на південь і південний захід від Степового, що розташоване на північний захід від Авдіївки, а також на північний захід від Ласточкиного - на захід від міста. Тут, схоже, ніхто не готував рубежів до падіння Авдіївки.
▶ 18. Bloomberg: Байден по опитуваннях програє Трампу в усіх 7 ключових штатах. І не намагатимусь вгадати, чи йому тепер до України.
▶ 19. Майк Джонсон: Конгрес США повернеться до питання допомоги Україні після того, як американський уряд отримає фінансування. Вони ще й шатдаун уряду не проголосували й пішли на канікули? Незворушні.
▶ 20. Документальний фільм Алана Бадоєва «Довга Доба» став переможцем фестивалю Cinema for Victory. Документальний проєкт «Довга Доба» створений з 200 годин відео. До його створення долучилися 12 тисяч людей, які фільмували російські злочини на свої телефони. У сюжет стрічки ввійшли історії як тих, кому вдалося вижити під час воєнних дій, так і українців, які загинули в окупації. Це вже другий вражаючий всіх документальний фільм на записах з телефонів. Мені здається, все ігрове зараз буде нещире, бо нічого крім Скаженого весілля наші серіальщики знімати не навчилися. Це, до речі, і відповідь, «під кого робився цей фестиваль», який оголосили так швидко, що не свої режисери не встигли подати документи.
▶ 21. Дівчину, яка всім обіцяла і нікому не дала, друзі позаочі називали Шольц (с)