▶ 1. За різними підрахунками, в РФ є налічується приблизно 32 великих нафтопереробних заводи та близько 80 дрібних різного рівня потужності. (с) Ігор Козій
▶ 2. Польський президент Дуда та прем’єр Туск зустрілися з Байденом у Вашингтоні. Якось незвично, що без Єрмака.
▶ 3. СБУ цієї ночі атакувала дронами одразу три нафтопереробних заводи – в Рязані, у Кстово (Нижегородська область) та Кірішах (Ленінградська область), а також авіабазу і військовий аеродром у Воронежській області. Рязанський завод – один з найбільших, переробляв 17 млн. тонн нафти на рік.
▶ 4. В Конгресі США запустили процедуру, щоб обійти спікера Джонсона, й поставити допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на голосування. Потрібно зібрати 218 підписів. Якщо вважати, що демократи підпишуться всі, потрібні лише 6 голосів республіканців. Уроки парламентаризму. А так можна було?
▶ 5. Польща депортувала двох українських журналістів, які знімали на польсько-російському кордоні, і вилучила в них апаратуру та карти пам’яті. Схоже, обсяги польської торгівлі з Калінінградом за час війни не тільки не скоротилися, а й зросли.
▶ 6. Reuters: на Рязанському НПЗ пошкоджено 2 з 4 установок первинної переробки нафти. Нам дорозвідує Ройтерс.
▶ 7. Європейські компанії всі два роки війни продовжували постачати обладнання для проекту «Арктик СПГ 2». Євросоюз заборонив постачання будь-якого обладнання для виробництва зрідженого газу ще з травня 2022 року, а наприкінці 2023 року США запровадили прямі санкції проти проекту Арктик СПГ 2. Але лише у січні 2024 року з країн Євросоюзу для «Арктик СПГ 2» до Росії ввезли запчастини та обладнання на суму 24 млн. Євро. Найбільші постачальники - компанії з Італії (112 млн євро), Франції (31,6 млн євро), Німеччини (25 млн євро), Нідерландів (12,8 млн євро) та Іспанії (8 млн євро). Європейське обладнання для «Арктик СПГ 2» завозять головним чином через Китай. Що ж це санкції не діють?
▶ 8. У Європарлементі підтримали кримінальну відповідальність за обхід санкцій ЄС. Документ передбачає конфіскацію на користь України доходів, отриманих за рахунок порушення обмежувальних санкцій ЄС або засобів, що були використані для порушення обмежувальних заходів. Ну ось і почніть з Арктик СПГ. Хай накрапають нам газу.
▶ 9. Росія несподівано продала 1,8 млн барелів нафти Urals до Венесуели, яка володіє найбільшими розвіданими запасами нафти в світі. Якась мадурономіка, чесне слово.
▶ 10. Федоров: Україна розпочинає масове виробництво роботів, які мінімізують участь людини на полі бою. На полігоні випробували понад 50 таких роботизованих комплексів. Зокрема, це були платформи-камікадзе, турелі, платформи для знищення позицій і техніки, мінування та розмінування, евакуації поранених та підвезення боєприпасів. Досі виробництво Мінцифри зазвичай починалося з закупів складових на Алі-Експресі.
▶ 11. Politico: Франція стала другим у світі експортером озброєнь, обігнавши Росію. Частка США зросла з 34% до 42%, Росії – впала з 21% до 11%. Франція зросла з 7% до 11%. Цікаво, що там в КНДР та Ірану?
▶ 12. Каховське водосховище знову заповнюється водою в паводок. Розповіді про «повернення в обіг землеробських угідь» можна припиняти. Хіба що заплавні луги.
▶ 13. Попри західні санкції, Росія продовжує ввозити британські автомобілі, включно з розкішними марками, через пострадянські держави. Зокрема, через Азербайджан, експорт у який несподівано виріс більш, ніж на 1000%. Для кого ці казочки про санкції? Вони вже і як казочки не діють.
▶ 14. РДК заявив, що йде знищувати батареї росіян, які з Білгорода обстрілюють Харків і запропонував цивільному населенню евакуюватися. Нам потрібна своя Хезболла й буферна зона.
▶ 15. ВМС: знищений під Кінбурном російський танкер використовувався як платформа для дронових атак на Миколаїв та Херсон.
▶ 16. Сирський: Оперативна обстановка на східному фронті залишається складною, російські війська зосередили основні зусилля в районах населених пунктів Терни, Іванівське, Бердичі, Тоненьке, Вербове і Роботине. Вони з Умєровим знову разом їздили на фронт.
▶ 17. Сирський з Умєровим провели телефонно розмову з шефом Пентагону Ллойдом Остіном. Тандем.
▶ 18. Парламент Франції підтримав безпекову угоду з Україною. 372 за, 99 проти. Перед голосуванням виступив прем’єр Габріель Атталь. Макрон хотів цього голосування, щоб підтвердити своє рішення. Несподіванкою стала підтримка України крайньоправими.
▶ 19. Віталій Кличко: Біличанський ліс остаточно повернули громаді Києва. Верховний суд підтримав постанову апеляційного суду. Ліс хотіли передати для забудови Коцюбинського. Найшли врем’я.
▶ 20. За даними досудового розслідування, керівник кропивницького театру за неправомірну вигоду працевлаштовував у очолюваний ним заклад. Місце в театральному колективі ним було оцінене у 3,5 тис. доларів США. Ось тепер я вірю в театральний бум.
▶ 21. Рязань. Місцевий НПЗ вийшов з чату. Країна-бензоколонка може лишитися без працюючих НПЗ. (с)