▶ 1. Один безпілотник по НПЗ в Туапсе і ціни на бензин в Росії виросли на 6%, а на мазут - на 23%. А якби таких безпілотників по обʼєктах в Росії було десятки щодоби, як обіцяли влада, скільки би тривала війна? (с) Володимир Омелян
▶ 2. Харківський міський голова Ігор Терехов після останнього обстрілу Харкова запропонував перейменувати вулицю Пушкінську на вулицю Григорія Сковороди. Тільки так доходить. Дорогою ціною.
▶ 3. Переглядаючи російський контент на Ютубі, українці монетизували пушкіністам податків, яких вистачить на купівлю 10 тисяч дронів. І так не доходить.
▶ 4. США вперше приїхали на Рамштайн з порожніми руками, Ллойд Остін закликав союзників підтримати Україну, поки американський Конгрес проголосує за виділення нам коштів. Це вже як з'їзд греків перед Троянською війною, скоро приїжджатимуть з іграшковими корабликами.
▶ 5. Bloomberg: російський нафтовий експорт впав до мінімуму за 2 місяці, до 340 тис. барелів на добу. Це наслідок атаки на термінал в Усть-Лузі. Знімайте з фронту ППО.
▶ 6. Прем’єр Роберт Фіцо привіз пропозиції від словацького нафтового оператора, деталі яких Шмигаль поки не розголошує. Очевидно, це стосується українського нафтопроводу й російської нафти для Словаччини. Тобто одною рукою бомбимо Усть-Лугу, а іншою вмикаємо нафтопровід «Дружба»? Чи захоче після цього хтось дотримуватися санкцій? Втім, зачекаємо на Шмигаля.
▶ 7. Вночі двічі атаковано Шахедами Одесу. Влучання в промисловий об’єкти та житлові будинки в Приморському та Хаджибейському районах, пожежі. Один поранений.
▶ 8. В Авдіївці події розгортаються довкола ресторану «Царская охота». Судячи з відео, пушкіністи вийшли в тил ЗСУ під рестораном по двокілометровій трубі каналізації. Як на мене, така назва ресторану в українському місті інакше як запрошення до окупації не сприймається. Таких «Разгуляєвих» повно і під Києвом. Наближали, як могли. Тепер той ресторан "звільняють".
▶ 9. Володимир Назаренко, НГУ Рубіж: російські війська посилюють обстріли з важкої далекобійної артилерії на східному напрямку, північніше Бахмута. Ведеться контрбатарейна боротьба.
▶ 10. Згурець, DE: Саме на прикладі Кринок можна яскраво спостерігати за технологічними можливостями ЗСУ. Коли артилерія з правого берега Дніпра й дрони забезпечують знищення всієї тієї техніки, яку ворог намагається підтягнути й вплинути на наші підрозділи.
▶ 11. Плетенчук: ВДК, який притягнули в Севастополь – раніше пошкоджений «Оленегорський горняк». Очевидно, його привели на ремонт.
▶ 12. Ердоган зустрівся зі своїм іранським візаві Ібрагімом Раїсі, вони разом засудили Ізраїль і пообіцяли утримуватися від ескалації конфлікту на Близькому Сході. Переманюють Ердогана на бік зла?
▶ 13. FT: США просять Китай стримати Іран щодо нападів хуситів у Червоному морі, але поки не бачать жодних ознак допомоги. Через море, через гай США припрошують Китай.
▶ 14. Українка Кароліна Шийно виграла конкурс Міс Японія. Вона живе в Японії з 5 років, у 2022 отримала громадянство. Частина японців обурена, а я завжди підозрював, що українки – найкращі японки.
▶ 15. LB: Канада офіційно перевірить втручання Індії у вибори 2019 та 2021 років. Ну і хто тут вже колоніаліст? Оце б хтось ще наші вибори перевірив на втручання Індії.
▶ 16. Макрон запрошений на святкування Дня Республіки Індії в п'ятницю на тлі переговорів про купівлю французьких винищувачів і підводних човнів для Нью-Делі. Іноді здається, що Макрон лише продажник французьких зброярів.
▶ 17. Андрія Шевченка обрали президентом Української Асоціації Футболу 93 голосами за. Ну, не Поворознюк, і добре.
▶ 18. Британія пропонує Німеччині, парламент якої проголосував проти передачі нам далекобійних ракет Taurus, передати ті ракети їй. А Британія натомість передасть Україні свої ракети Storm Shadow. Люблю британські гемблі. Але в карти з ними грати не сідатиму.
▶ 19. Ольга Стефанішина: Сіярто приїздив в Ужгород до Єрмака в ході підготовки до візиту Орбана в Київ 29 січня. Під це ухвалили законодавство в сфері освіти, яке визнала угорська сторона. Якось ми цей момент прозівали за пожвавленням з Морозючками й Безуглими. Що-що ухвалили?
▶ 20. 105 років з дня заснування Книжкової палати ім. Івана Федорова. Попри уявлення, що всі інституції незалежної України утворив гетьман Скоропадський, Книжкову палату заснував Петлюра. З того часу, тобто 105 років, обов’язковий примірник усіх видань в Україні має зберігатися в їхньому сховищі. Кажуть, сховище на Чернігівській вже майже повне, пора добудовувати. Чого їм і побажаємо.
▶ 21. Ось і виходить, що персонаж «Крихітки Цахеса» народився наступного дня після дня народження автора. (с)