💥 Вибори позаду. Програвший ще пручається, але пристрасті вляжуться, і наймогутніша країна світу розпочне новий етап свого буденного життя.
Сім'я Джо Байдена звикла перебувати в центрі уваги, а його дружина – Джилл – встигла обзавестися багатьма шанувальниками по всій країні завдяки простоті і професії педагога, яку вона не залишає, попри політичну кар'єру чоловіка.
Цікаві факти біографії дружини президента США:
⭕ Вчитель. Після закінчення університету Делавера в 1975 році, вже будучи нареченою Байдена, Джилл не збирається йти по стопах матері і ставати домогосподаркою. Замість цього вона починає працювати вчителем англійської мови початкових класів, а потім здає спеціалізацію і починає роботу з підлітками в психіатричній лікарні Рокфорд. Одночасно Джилл захищає дві магістерські роботи.
⭕ Допомога військовим. Вже більше 20 років Джилл приділяє особливу увагу підтримці сімей військовослужбовців. Все тому, що старший син Джо Байдена – Бо – служив в Іраку. У 2011 році вона разом з Мішель Обамою запустила загальнонаціональну кампанію Joining Forces, яка допомагала ветеранам війни та їх родинам знайти можливості кар'єрного росту в мирних умовах.
⭕ Письменниця. У 2012 році Джилл написала книгу Do not Forget, God Bless Our Troops – "Не забувай, нехай благословить Бог наші війська". Книга була присвятою внучці Байдена Наталі, батько якої – Бо, приєднався до американських військ в Іраку.
⭕ Боротьба з раком. Ще одна сумна і сімейна справа подружжя Байденів. Бо Байден пішов з життя в 46 років – всьому виною гліобластома (рак мозку), і йому не змогли допомогти навіть найдорожчі клініки. Відтоді Джилл і Джо Байден є особами національних кампаній боротьбі з раком, а також регулярно жертвують великі суми грошей на дослідження з пошуку ліків від цієї хвороби. Однак, сама Джилл також є обличчям і засновником "Ініціативи Байден по здоров'ю грудей" - організації, яка займається інформуванням молодих жінок про рак грудей, а також підтримкою і частковим забезпеченням лікування. Ця ідея у Байден виникла після того, як чотири її подруги зіткнулися з цією проблемою.
⭕ А ще Байден має намір стати першою леді за 231-річну історію ролі, яка продовжить свою кар'єру та збереже оплачувану роботу, живучи в Білому домі. "Вона справді перенесе роль першої леді у ХХІ століття", — каже історикиня Кетрін Джеллісон, професорка Університету Огайо, зазначаючи, що жодній попередниці не було дозволено жити життям більшості сучасних американських жінок.
Ледь не забув... На додаток до переліченого, перша американська леді особисто знайома з першою українською леді. І я зараз не про Лєнку.
Джерела: USA Today, Oboz, Gardian.