Ситуація в Україні є надзвичайною і країна потребує надзвичайних дій. Тому як голова «Європейської солідарності» я взяв участь у засіданні Погоджувальної Ради.
Насправді Україні де-факто пощастило - у нас було два місяці, щоб, спостерігаючи за розвитком подій не лише у Китаї, а й в Іспанії, Італії, Франції, Німеччині, США, підготуватися до епідемії коронавірусу.
Але Україна виявилася абсолютно не готовою. І тепер, як і у 2014 році, зусиллями всієї країни ми маємо захистити людей. У першу чергу, лікарів. Вони зараз не мають ані захисних масок, ані захисних костюмів і йдуть на величезний ризик захворіти. Але все одно рятують життя.
Звернувся до прем’єр-міністра з пропозицією організувати повітряний міст між Китаєм і Україною, щоб доставити, а згодом розподілити апарати ШВЛ, захисні костюми, маски між 50 антивірусними центрами. Лікарі мають знали, що вони захищені. Будуть захищені лікарі - будуть захищені люди.
Друга важлива позиція - захист малозабезпечених. Соцопитування показує, що більшість українців мають фінансові ресурси для життя на місяць-півтора.
Дати відповідь людям, як вижити в цих умовах - це завдання влади. Ми запропонували об’єднатися. Я вніс свою кандидатуру до антикризового штабу. Дуже приємно, що моя пропозиція була принята.
Тож тепер під керівництвом прем’єр-міністра, за участі голови Верховної Ради, представництва Офісу президента, лідерів політичних фракцій і партій парламенту цей антикризовий штаб буде просувати не лоббістські «хотілки», а напрацює те, що захистить людей і країну.
Разом - переможемо