Глянув, скільки коштує "раз стрільнути". Дуже грубо:
Один джавелін колись коштував $250 тисяч. Станом на 2021, шляхом збільшення виробництва вдалося понизити ціну одної штуки до $178 тисяч (ціна в бюлжеті США на 2021 рік, ціна для України може бути вища через дорогу доставку).
Це чотири пристойні Мерседеси або десяток компактніших Тойот (приблизно пів ціни - пускова установка і решта власне сама ракета).
Це, певно, часто не набаго менше, ніж той іржавий російський танк виробництва 1980х по якому той джавелін б*є...
Артилерійські снаряди від $1 тисячі за дуже просту болванку до $140 тисяч за серйозні керовані снаряди типу деяких модифікацій Excalibur. Теж так один раз відстрілятися - до мільйона доларів.
Патрони до автоматів і гвинтівок від долара за прості до $20 за крутіші для снайперських гвинтівок.
Та і броніки, каски і рації нормальні по ціні не самого гіршого вживаного автомобіля за штуку.
Дорога штука війна. Не жалійте на донати ЗСУ, якщо маєте можливість.
ПС
Чому так дорого?
Перше, власне R&D. Розробка.
Як в фармакології. Саму таблєтку зробити - копійки. А от розробити формулу - часом мільярди, які потім треба додати до ціни товару. Тому сама хімія в пігулці (або метал і тротил в снаряді) - пару доларів. А от придумати, як то все має працювати - роки і сотні мільйонів доларів на розробку і тестування.
Плюс там до R&D ще треба докладати колосальні адміністративні витрати. Це ж не хлопці в гаражі розробляють. Там, підозрюю, бюрократія така, що дозволи, папірці, сертифікати, перевірки і т.п. коштують дорожче, ніж власне інженерія. А потім ще випробовування.
І не факт, що армії сподобається і зроблять замовлення. Тому ціну невдалих розробок треба закладати в собівартіть тих рідких вдалих, на які власне і будуть контракти.
Плюс дуже дороге зберігання, транспортування, обслуговування, що знову ж є частина ціни. Його ж Новою Поштою не пошлеш і в підвалі в картонній коробці зберігати не будеш. Охорона. Безпека - це все теж частина ціни.