З нового і гарного в пресі США є те, чого більше (майже) нема в пресі США.
А саме, нарешті перестали говорити про "нео-наці Азов".
Якщо перші дні мало не в кожному репортажі згадували, що в Україні є і воюють якісь ультра-нацики з Азову, то на сьогодні про Азов або взагалі не згадують, або просто кажуть "Азов".
Після Євробачення вчора сьогодні в пресі знову багато про Азов. Але просто під заголовками "Українці проводять заходи в підтримку Азову", "Зв'язок з батальйоном Азов відновлено", "З'явилися фото поранених азовців" і навіть "Дружини азовців звинувачують владу у зраді і полишенні їх чоловіків помирати", але часом взагалі в статті не згадується слово "наці", або якщо й згадується, то лише як "росіяни вважають їх" або "росіяни намагаються навішати на них ярлик". Тобто, згадуть, але з розумінням, що ніякі вони не наці.
Перестали говорити "сепаратиські регіони України". Всі вісім років говорили про Донбас як "separatist regions", нібито там дійсно люди хотіли в Росію і тому внутрішньо повстали і спробували відділитися. Здається накінець дійшло, що то просто був перший етап війни Росії, зовнішня інтервенція. Ніякі не "сепаратиські регіони", а шматки території України, які вдалося силою захопити зовнішньому агресору.
Перестали говорити "російськомовні регіони". Знову ж, всі вісім років говорили про Донбас як "Russian-speaking regions". Нібито там, саме там і тільки там жило здебільшого російськомовне, а отже етнічне російське населення, яке власне і хотіло в Росію. А тому може і їх відділення - не така вже біда. Дійшло, здається, накінець, що розподіл стався не по мові, а де наші АТОвці змогли зупинити ворога, там і пройшла лінія розмежування. А не якісь етнічні російськомовні регіони відділилися від етнічних українських земель.
Ну і звичайно все більше мови про "перемогу України" і "поразку Росії", а не про "зупинити кровопролиття", "уникнути ескалації" і "припинити військовий конфлікт".
А по самих повідомленнях - багато і все те саме, що і в Україні: важкі бої, контр-наступ на деяких напрямках, ленд-ліз, українці - герої, і останні 24 години - Україна перемогла на Євробаченні.
Останнє, до речі, нове. В минулі роки Євробачення в пресі США не згадували. Як в Україні, приміром, не згадують результати чемпіонатів США по бейсболу чи американському футболу. Нікому нема до цих регіональних розваг діла. А в цьому році всі канали згадали. І "Стефанія Мамо Мамо" навіть крутиться трохи сьогодні на радіо (уривки лише, але все ж).